5 دلیل مهم برای اینکه غذای شرکتی داشته باشید

business lunch

هماهنگی تامین غذا برای کارکنان فقط یک کار پسندیده و خوب نیست بلکه با تامین غذای هرروز، و یا حداقل چند روز در هفته می‌تواند تاثیر بسزایی بر فرهنگ سازمانی شما داشته باشد. شرکت‌های بزرگی در دنیا همانند گوگل، اپل و فیس بوک امکانات متعددی مثل کارواش، ماساژ، آرایشگاه را برای کارکنان خود فراهم می‌کنند که عموما استارتاپ‌ها در سیلیکون ولی این روند مشابه را برای بدست آوردن مزیت رقابتی دنبال می‌کنند. اما عموما این شرکت‌ها برای بدست آوردن سطح بالایی از نشاط در کارکنان عامل مهمی به نام غذا را فراموش می‌کنند.

اگر برنامه وعده‌های غذایی درست و به موقع اجرا شوند یکی از به صرفه ترین راه‌های افزایش بهره‌وری سازمان است.

بهره‌وری بالاتر

صرف نهار مهم است، اما صرف یک وعده غذایی سالم تاثیر بسزایی در سلامتی و دریافت مواد مغذی در طول روز دارد، در حقیقت کارمندانی که غذای سالم صرف میکنند 150 درصد بهره‌وری و همچنین 46 درصد تمرکز بالاتری را در بعد از ظهر دارند.

جلسات بهتر

برنامه‌ریزی برای اجرای جلسه همزمان با نهار نتایج خوبی را به همراه می‌آورد، توانایی ایجاد ارتباطات نزدیک‌تری بین افراد و همچنین افزایش تمرکز به مباحث مطرح در جلسه است، همانطور که  میدانیم در بین جلسات حضوری در سایر ساعات افراد به چک کردن لبتاب و یا موبایل خود مشغول می‌شوند ولی در جلسات همراه با نهار این مسئله کمتر می‌شود و از طرفی به دلیل زمانبندی خاص جلسات همراه با غذا، مطالب مطرح در جلسه بیشتر از جنس مطالب اصلی است و از هرگونه حاشیه رفتن جلوگیری می‌شود.

work lunch

 

افزایش همکاری میان کارمندان

ایجاد روابط نزدیک و صمیمی‌ (یخ شکنی) در بین کارکنان بسیار امر مهمی است که شرکت‌ها معمولا با برگذاری ایونت‌ها و یا انجام فعالیت‌های مختلف سعی در افزایش همکاری بین کارکنان دارند و به همین جهت صرف نهار می‌تواند به این امر سرعت بالاتری ببخشد و همچنین کارکنان نیز می‌توانند صحبت های غیرکاری خود را راحت‌تر در زمان صرف نهار بیان کنند و این امر باعث کاهش حواس‌پرتی در زمان کار می‌شود.

کاهش جابجایی کارمندان

نارضایتی از کار یکی از دلایل جابجایی کارکنان بین دپارتمان‌های مختلف یک سازمان و یا جابجایی‌های بین شرکت‌های مختلف است، با افزایش مزایایی که مورد انتظارشان است می‌توان از این امر جلوگیری کرد. وعده غذایی سالم می‌تواند یکی از همین مزایا در محیط کار باشد.

همه خوشحال‌اند

اگر شرکتی را پیدا کنید که بتواند نیازهای غذایی سازمان شما را تامین کند می‌توانید یک مزیت بزرگ برای سازمان شما ایجاد کند که کارمندان با نشاط و فضای سازمان رشد یافته‌تری داشته باشید.

برگشت به بالا
بااصلات باخیال راحت